Zaloguj się

Święto Spółdzielczości Bankowej połączone z Biegiem Górskim Limanowa Forrest okazało się być doskonałą okazją do integracji społeczności oraz promocji zdrowego stylu życia.

To był naprawdę aktywny weekend! 

W niedzielę 7 lipca br. odbyła się XIII edycja Biegu Górskiego Limanowa Forrest, w którym wzięło udział 264 zawodników. Trasa prowadziła przez malownicze tereny Limanowej, aż na "Miejską Górę", gdzie wznosi się Milenijny Krzyż - najwyższy stalowy krzyż w Polsce. 

Na starcie stanęli zarówno bardzo młodzi biegacze, którzy pokonali dystans z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, jak i seniorzy, dla których był to wyjątkowy sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pomimo różnic wiekowych, atmosfera podczas biegu była niezwykle przyjazna i wspierająca, co dodatkowo podkreśliło sportową duchowość wydarzenia.

Po ukończonym Biegu wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz  możliwość wygrania w konkursie licznych, atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ogromne gratulacje otrzymali Ci, którzy wzięli udział w biegu jako rodziny, kreując tym samym niezapomniane chwile spędzone razem na trasie.

Bank Spółdzielczy w Limanowej,  w ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, włączył się jako współorganizator Biegu.

"Nasz Bank jest bardzo dobrze znany z bliskiej relacji z mieszkańcami i wspierania lokalnej społeczności. Nieustannie angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne, sportowe i kulturalne, wspierając tutejsze wydarzenia oraz organizacje charytatywne. Dzięki swojej bliskości z ludźmi, jest solidnym partnerem dla swoich klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i biznesowych" - mówiła Zofia Szewczyk, Wiceprezes Zarządu.

W biegu głównym w kategorii mężczyzn zwyciężył Lepiarz Sylwester z czasem 28:38, drugi był Jaśtal Piotr (29:37), a trzeci Wojnicki Kamil (29:41). 

W kategorii kobiet zwyciężyła Glińska Marta z czasem 36:00, drugie miejsce zajęła Dębska Natalia (37:45), a trzecie Raczek Jolanta (38:45).
 
W kategorii „Banku Spółdzielczego w Limanowej” dla najlepszych mieszkańców powiatu limanowskiego nagrody zdobyli:
  • Kategoria kobiet 18 lat i młodsze
1 miejsce Dębska Natalia
2 miejsce Opiela Zofia
3 miejsce Opiela Katarzyna
 
  • Kategoria kobiet 19 lat i starsze
1 miejsce Raczek Jolanta
2 miejsce Kurczab Ślusarczyk Justyna
3 miejsce Czech Halina
 
  • Kategoria mężczyzn 18 lat i młodsi
1 miejsce Chlipała Bartłomiej
2 miejsce Wilczyński Paweł
3 miejsce Pachut Kacper
 
  • Kategoria mężczyzn 19 lat i starsi
1 miejsce Florek Jakub
2 miejsce Drabik Emil
3 miejsce Malec Sylwester

Kolejna edycja tego wydarzenia z pewnością przyciągnie jeszcze większą liczbę pasjonatów biegania i przyrody.
Zapraszamy do obejrzenia poniższej relacji z Biegu.