Zaloguj się

25 października w Szkole Podstawowej w Łukowicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Limanowej, reaktywujące działanie Szkolnej Kasy Oszczędności.

Lekcje z zakresu bankowości przeprowadzili pracownicy Stanisława Wróbel i Bartłomiej Bugański, którzy przybliżyli uczniom praktyczną wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: dla uczniów klas 0 – IV oraz VII – VIII.  Grupa młodsza dowiedziała się m.in. co to jest pieniądz, dlaczego warto oszczędzać oraz jakie rozróżniamy produkty bankowe. Natomiast uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak korzystać z produktów bankowych, do czego przydaje się konto bankowe oraz jak bezpiecznie poruszać się po rynku finansowym.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadził Krzysztof Kołodziejczyk - Dyrektor Oddziału Banku w Łukowicy. Poprawne odpowiedzi były nagradzane gadżetami Banku.

Ponadto, dzieci z klasy III b przygotowały program artystyczny "Co warto, a czego nie warto oszczędzać".Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia tak wyjątkowych lekcji.

Jednocześnie witamy Szkołę w szeregach oszczędzających i życzymy czerpania radości z oszczędzania.