Zaloguj się

Szkoła Podstawowa nr 2 Męcinie

24 maja został zakończony międzyklasowy konkurs SKO. Konkurs był realizowany od marca do maja. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas I -VI. Klasy miały do wykonania wiele zadań, które były rozłożone na poszczególne miesiące.

Marzec: Uczniowie projektowali monety lub banknoty ( o aktualnych nominałach), które mogły być używane przez mieszkańców znanych bajek, baśni lub legend.

Kwiecień: Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu ekologicznego o tematyce ,,Co warto oszczędzać’’. W ramach Światowego Dnia Ziemi klasy brały udział w pracach porządkowych wokół szkoły.

Kwiecień-maj: Przez cztery tygodnie  uczestnicy konkursu wczuwali się w rolę przyszłych klientów urzędów, banków itp. Konkursu ,,Jestem petentem’’ odbywał się na stołówce szkolnej. Był to praktyczny sprawdzian kulturalnego zachowania się .

Maj: Ostatnim zadaniem w konkursie było zaprojektowanie LOGO SKO  naszej szkoły. Wyboru najciekawszej pracy dokonają sami uczniowie, ale będzie to tematem kolejnego konkursu.

 

Zwycięzcami międzyklasowego konkursu  SKO zostali uczniowie klasy IV, którzy pod opieką wychowawczyni mgr Magdaleny Wrony aktywnie uczestniczyli we wszystkich konkursach.

Konkurs wygrali uczniowie w składzie: Mateusz Włodarczyk, Krzysztof Leśnik, Daria Hec, Monika Jabłońska, Marcelina Twaróg, Karolina Łukasik, Zuzanna Twaróg, Marta Smoleń, Weronika Bargieł.

Gratulujemy zwycięzcom!

Opiekun SKO

 Kazimiera Pociecha