Zaloguj się

W czwartkowe popołudnie, 30 sierpnia o godzinie 17:00 rozpocznie się wernisaż wystawy prac Władysława Raczka – malarza, kowala, pasjonata historii lokalnej, wiernego czytelnika Miejskiej Biblioteki w Limanowej. Partnerem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Między pędzlem a kowadłem tworzy się dysonans, który trudno połączyć. Jednak rękawica została rzucona, kości również. Autor najbliższej wystawy w Galerii Sztuki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Władysław Raczek, zostawia wyzwanie. Malarstwo uprawia od 1976 roku. W latach 70-tych i 80-tych uczestniczył w licznych plenerach i spotkaniach artystycznych, gdzie poznawał arkana sztuki malarskiej. Specjalizuje się w technice olejnej na płótnie i deskach. Równocześnie zajmuje się kowalstwem użytkowym, sporadycznie artystycznym. Wybudował i urządził kuźnię, gdzie w ostatnich latach spędza najwięcej czasu. Równocześnie kowalstwo stało się jego oknem na świat, z powodu licznych wyjazdów od Ukrainy, poprzez Austrię i Niemcy na jarmarki i festiwale rzemiosła. Jest uczestnikiem ogólnopolskich spotkań kowalskich.

Prace prezentowane na wystawie „Między pędzlem a kowadłem” pokazują rzeczywistość widzianą przez autora znad kowadła. Obrazy Władysława Raczka to efekt przemyśleń prowadzonych w kuźni. Podobno najlepszego miejsca do myślenia…

Wystawę będzie można oglądać do 21 września br.

Zapraszamy! Wstęp wolny



Partnerem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.