Zaloguj się

Bank wspiera projekty, których celem jest edukacja dzieci i młodzieży. Dlatego też z entuzjazmem odpowiada na zaproszenia szkół, które są zainteresowane przeprowadzaniem lekcji z zakresu bankowości.

16 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sechnej spotkali się z przedstawicielami Banku, tj. koordynatorem Programu SKO z ramienia Banku Sabiną Załupską oraz Dyrektorem Oddziału Banku w Laskowej Marią Pławecką – Krzyżak.

Podczas spotkania uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu podpartego prezentacją, z którego dowiedzieli się m.in. jakie są możliwości współczesnej bankowości i jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. Celem zajęć było wprowadzanie młodych w świat codziennych finansów osobistych. Poznali oni zalety konta bankowego i bankowości elektronicznej.  

Młodsza grupa, czyli uczniowie klas od I do VI, dowiedzieli się m.in. co to jest oszczędzania, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań i angażując się w udzielanie odpowiedzi. Na zakończenie spotkania mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia tak wyjątkowych lekcji.