Zaloguj się

30 maja bieżącego roku, klasa I Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej o profilu ekonomicznym, pod opieką Anety Frączek, odwiedziła Bank Spółdzielczy w Limanowej. Celem wizyty było poszerzenie wiedzy uczniów na temat finansów, bankowości internetowej oraz cyberbezpieczeństwa.

Uczniów przywitała Sabina Załupska - Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, która przeprowadziła "lekcję bankowości". Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu podpartego prezentacją, z którego dowiedzieli się m.in. jakie są możliwości współczesnej bankowości i jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. Celem zajęć było wprowadzanie młodych w świat codziennych finansów. Uczniowie poznali zalety konta bankowego, dowiedzieli się jakie produkty oferuje bank i na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji o otwarciu rachunku bankowego. Zapoznali się także z zasadami tworzenia bezpiecznych haseł w bankowości elektronicznej oraz kodeksem bezpieczeństwa internetowego.

Natomiast Kierownik Zespołu Zgodności i Bezpieczeństwa, Karolina Stanisławczyk oraz Tomasz Odziomek, przedstawili w sposób przystępny i  zrozumiały pojęcia związane z zagrożeniami i oszustwami w bankowości. Zaprezentowali przykłady najczęściej występujących oszustw w cyberprzestrzeni, doradzili jak się przed nimi chronić oraz gdzie należy  je zgłaszać. 

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Mamy nadzieję, że wizyta w Banku przyczyni się do podejmowania przez młodzież przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych w przyszłości.