Zaloguj się

17 stycznia 2018r. Bank Spółdzielczy w Limanowej odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera w Mszanie Górnej.

Bankowych gości przywitała Sabina Załupska - Kierownik Zespołu Działalności Koordynacji Handlowej, która oprowadzając grupę po Banku, opowiedziała o pracy bankowca ukazując różne funkcje i stanowiska. Najbardziej interesujące okazało się zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”. Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać autentyczność pieniędzy, jak można je szybko policzyć i odpowiednio posortować.


Ważnym punktem wizyty była lekcja bankowości przeprowadzona przez Zofię Szewczyk Dyrektora Handlowego Banku. Dzieci miały okazje dowiedzieć się m.in.: czym dokładnie zajmuje się bank? co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów?  kto może otrzymać kredyt? Odbyły się także ćwiczenia praktyczne związane z realizacją przelewu bankowego. W nagrodę za wytężona prace dzieci otrzymały drobne upominki.


Na zakończenie spotkania w Banku dzieci odwiedziły sekretariat oraz spotkały się z Panem Prezesem Adamem Dudkiem, który podziękował za wizytę i zaprosił na kolejne spotkania.