Zaloguj się

Szkoła Podstawowa w Wilkowisku od lat aktywnie oszczędza pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. W ramach działalności SKO w szkole został zorganizowany konkursu na ECO zabawkę. Już jutro 1 czerwca nastąpi wręczenie nagród.

Zabawa polegała na wykonaniu zabawki z recyklingu, a tym samym na propagowaniu oszczędzania, poprzez wykonanie zabawki z recyklingu, a nie kupowanie nowej. Zaoszczędzone pieniążki, które mogli wydać na nowe zabawki, uczniowie wpłacali na swoje konta otrzymując pieczątkowe świnki. W konkursie na ECO zabawkę wzięło udział 30 uczniów. Laureaci miejsc 1-3 miejsc oraz wyróżnień otrzymają nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz pamiątkowe dyplomy.

Prace plastyczno-techniczne były ciekawe, pomysłowe, kreatywne i zgodne z tematem, a Jury konkursowe oceniało głównie prace pod względem ich estetyki, formy, materiału, z którego została owa zabawka wykonana i to, czy nie zawiera w sobie tzw. „nowych elementów” czyli zakupionych w sklepie . Która zabawka zwyciężyła: rakieta, pociąg, kotek, robot, wąż, ośmiornica, czołg itd.… a może piłkarzyki??? Dowiecie się już za kilka dni…


Joanna Łyszczarz
Opiekun SKO Szkoła Podstawowa w Wilkowisku