Zaloguj się

SKO Laskowa

10 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne SKO. W warsztatach wzięło udział 30 uczniów klas 1-3, którzy wykonali skarbonki z surowców wtórnych , a także systematycznie oszczędzają na książeczkach SKO. Warsztaty były wynikiem zwycięstwa w  pierwszym Etapie konkursu Bank-Skarbonka. Spotkanie ceramiczne zostało poprowadzone przez Panią Elżbietą Zając-Zbrożek (artystę rzeźbiarza). Naszych uczestników warsztatów odwiedziła również p. Lidia Bugajska z Banku Spółdzielczego w Limanowej, która przybliżyła wszystkim idee konkursu i zachęciła do dalszego oszczędzania w SKO.

Uczniowie przez 2 godziny pod okiem p. artystki uczyli się sztuki ceramicznej wykonując swoje pierwsze skarbonki z gliny. Wszyscy z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonywali swoje dzieła. Wśród skarbonek znalazły się skarbonki świnki, żabki, myszki, żółwie, słonie. Dzieciom nie brakowało pomysłowości i kreatywności.

Dodatkowo skarbonki autorstwa Zosi Sajdak- 3a, Kamila Rokicińskiego - 1a i Gabrysi Kity-1a, zostaną wypalone w profesjonalnym piecu w nagrodę za samodzielność, pomysł i wykonanie.

Dla wszystkich uczniów była to na pewno niezapomniana żywa lekcja sztuki ceramicznej.

Opiekun SKO: Magdalena Mąka