Zaloguj się

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy „Podążając za…” Iwony Adamczyk, który odbędzie się w czwartek 24 marca o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki. Partnerem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Limanowej.

„Malowanie to ciągłe podążanie za …. żywiołami, abstrakcją, marzeniami, wydarzeniami…” – mówi Iwona Adamczyk. Wystawa będzie prezentacją prac, które ukazują połączenie abstrakcji z nutą realizmu. W swoich obrazach artystka dąży do ukazania pewnego rodzaju ryzyka i emocji, postrzeganych bardzo indywidualnie przez odbiorcę. Obrazy wykonane są głównie farbami akrylowymi. Jak twierdzi malarka: „Natura bywa inspirująca na co dzień”, więc gra światła, oddanie form i struktur wytworów natury przybliża ją do osiągnięcia celu gdy maluje. W swojej twórczości nie boi się używać pastelowych barw, miejscami „przybrudzonych”, gdyż to właśnie oddaje niepowtarzalne piękno.

Iwona Adamczyk – urodzona w Limanowej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. W swojej twórczości działa głównie w obszarze malarstwa i rysunku. Dotychczas prace jej prezentowane były na wystawach zbiorowych w Miejskim Ośrodku Kultury, Małej Galerii oraz Galerii Sokół w Nowym Sączu. Zamiłowanie do malarstwa przełożyło się również na życie zawodowe artystki, które wykorzystuje na co dzień w sztuce tatuażu i wizażu.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy 
 
 

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w regionie oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Jedną z instytucji, wspieraną przez Bank, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Placówka oprócz obowiązków wynikających z samej istoty funkcjonowania, prowadzi szereg innych form działalności, związanych z szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury wśród lokalnej społeczności. Są to różnorodne spotkania autorskie z literatami, dziennikarzami, politykami, podróżnikami, ludźmi nauki, teatru, muzyki.  Osobne miejsce w procesie upowszechniania kultury zajmuje Miejska Galeria Sztuki, gdzie podczas wystaw i wernisaży, prezentowane są różnorodne odmiany sztuki plastycznej w wykonaniu profesjonalistów i amatorów. Co istotne w Galerii promowana jest także twórczość lokalnych artystów.