Zaloguj się

Skutecznym rozwiązaniem na stale rosnące rachunki za energię elektryczną może być inwestycja w fotowoltaikę. Dodatkowo wykorzystanie potencjału słońca przy produkcji energii pomaga nam zadbać o środowisko oraz spowalnia tempo zmian klimatycznych.

Obserwujemy, że stale rosnącym trendem, są działania mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zahamowanie zmian klimatycznych związanych z efektem cieplarnianym. W rozwiązania ekologiczne, przyjazne środowisku, inwestują zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci. Również Bank Spółdzielczy w Limanowej nie pozostaje bierny i swoimi działaniami dąży do poprawy pogarszającego się stanu środowiska naturalnego.
 
„Nasz Bank aktywnie wspiera projekty zmniejszające emisję CO2 i zwiększa zaangażowanie w zieloną energię. W ten sposób daje kolejny wyraz swojej odpowiedzialności społecznej” – mówi Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku. „Potwierdzeniem tego może być nasza ostatnia inwestycja w fotowoltaikę. Korzystanie z własnego prądu, produkowanego z energii słonecznej, przekłada się nie tylko na oszczędności w rachunkach, ale ma też wymierne korzyści dla środowiska” – dodaje Prezes.

W czerwcu br. Bank Spółdzielczy w Limanowej na budynku w Kamienicy zamontował 12 paneli słonecznych o mocy 4,5 kW. Dodatkowo na gruncie znajdującym się przy budynku w Szczyrzycu 132 zainstalowano panele o mocy 49,5 kW.
 


„Produkujemy energię ze źródeł odnawialnych przede wszystkim na potrzeby własnych nieruchomości”- mówi Maria Lis, Kierownik Zespołu Administracyjno-Gospodarczego. „Jesteśmy prosumentami, czyli producentem i konsumentem energii w jednym, bowiem nadwyżki wyprodukowanej energii przekazujemy do sieci energetycznej. Korzyści z montażu paneli, w postaci niższych rachunków, będą także odczuwalne dla najemców naszego budynku w Szczyrzycu”.  


Jeżeli Ty również chcesz zacząć oszczędzać na prądzie i podjąłeś decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej, a nie masz na to środków  - skorzystaj z naszego kredytu ekologicznego.
 

KREDYT EKOLOGICZNY


Pamiętaj! Tylko do końca tego roku obowiązują obecne warunki korzystania z własnych instalacji fotowoltaicznych. Osoby, które zdążą zainstalować panele fotowoltaiczne jeszcze do końca 2021 roku będą mogły korzystać z bezpłatnego prądu przez następne 15 lat.Program Czyste Powietrze


Program Czyste Powietrze to projekt służący skutecznej poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację przewidziano dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

W zależności od zarobków i planowanych w domu zmian, z programu Czyste Powietrze można otrzymać nawet 37 tys. zł. Rządowe dofinansowanie pokryje jednak tylko część wydatków związanych z wymianą starego pieca, ociepleniem domu, czy instalacją paneli słonecznych.

Bank Spóldzielczy w Limanowej partnerem Programu Czyste Powietrze.
Już wkrótce w naszym Banku będzie można złożyć wniosek kredytowy jednocześnie z wnioskiem o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze! Śledź naszą stronę internetową i Fanpage, gdzie na bieżąco będziemy informować o programie.


Dzięki kredytowi Twoje ekologiczne inwestycje szybciej zaczną pracować dla Ciebie i przynosić konkretne oszczędności w domowym budżecie.
Zapytaj o najlepsze rozwiązanie w najbliższej placówce Banku Spółdzielczego w Limanowej.
Ich pełną listę znajdziesz  tutaj.

 

Polecamy ...