Zaloguj się

23 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie, podczas którego zostały zaprezentowane fotografie ukazujące uroki Beskidu Wyspowego. Bank Spółdzielczy w Limanowej, który od lat angażuje się w działalność kulturalną, był Partnerem wydarzenia.

W ,,Inny Świat'', przeniósł nas, dzięki prezentacji multimedialnej, autor fotografii Marek Dudka. Spotkanie umilił koncert w wykonaniu solistów Weroniki Strugały i Jana Kalinowskiego. Przybyłych gości przywitała Joanna Michalik - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Następnie publiczność wysłuchała koncertu wiolonczelowego. Piękna muzyka, filmy i fotografie przeniosły zgromadzonych w zaczarowany światy sztuki. ,,Inny Świat'' to prezentacja Beskidu Wyspowego w fotografii i krótkich filmach, przedstawiająca najpiękniejsze jego uroki.

Marek Dudek omawiał uchwycone na kadrach zakątki Beskidu i Gorców, ukazując ulotną impresję. Muzyka na żywo w wykonaniu duetu Weroniki Strugały i Jana Kalinowskiego wprowadziła zgromadzonych w nastrojowy i niepowtarzalny klimat. Na zakończenie uczestnicy zwiedzali aktualną wystawę Michała Żądła, eksponowaną w Limanowskiej Galerii Sztuki oraz mieli sposobność dowiedzieć się o innych, nie tylko artystycznych, talentach Marka Dudka.