Zaloguj się

Szkoła Podstawowa w Młynnem aktywnie współpracuje z Bankiem w zakresie SKO. Dzieci pod opieką Anny Pytel chętnie angażują się w oszczędzanie i z radością biorą udział w różnych przedsięwzięciach, które mają na celu kształtowanie umiejętności właściwego zarządzania pieniędzmi.

W roku bieżącym uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych konkursach:

KONKURS „PIENIĄDZE”
Uczniowie mieli wykonać projekt dowolnego pieniądza, który będzie zawierał elementy związane z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej. W tym konkursie
I miejsce zajął banknot  5 000 zł, na którym widnieje logo Banku Spółdzielczego i wizerunek Prezesa Zarządu Banku Pana Adama Dudka. Banknot ten wykonała Julia Kulig uczennica klasy I.
II miejsce zajęła „Pani złotóweczka”– moneta o nominale 1 zł, wykonana na zakrętce od słoika, a wykonała ją Basia Baczewska – również uczennica klasy I.
III miejsce - również moneta 1 zł – srebrny krążek z „dziewczynką jedynką”, a wykonawczynią tej monety jest uczennica klasy II – Beatka Matras.

KONKURS PLASTYCZNY  „ZAPROJEKTUJ I NARYSUJ WYMARZONĄ SKARBONKĘ”
Adresowany był do uczniów klasy pierwszej. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprojektowanie skarbonki. W tym konkursie wzięło udział 16 uczniów.

KONKURS „SKARBONKI”
Zadaniem uczniów było wykonanie skarbonki, wykorzystując surowce wtórne. Tak jak i w poprzednich latach konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 15 prac, wykonanych pomysłowo i starannie.

KONKURS „REBUSY”
Zadaniem uczniów było narysowanie rebusu dotyczącego oszczędzania. Spośród zgromadzonych prac, komisja za najlepszy uznała rebus, którego rozwiązanie brzmi: „Gdy uzbierasz złotych sto, oddaj je na SKO”. Wykonawczynią tego rebusu jest uczennica klasy I – Basia Baczewska.