Zaloguj się

W dniu 17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie odbył się Finał VI edycji Miejsko–Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem „NIEBIOSA I ZIEMIO, CHWALCIE PANA!” połączonego z zabawą karnawałową.

O godzinie 11:00 rozpoczęło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego. Wzięło w nim udział 50 uczniów z oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjów. Spośród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, ks. Kazimierz Basista – Proboszcz Parafii Nowe Rybie, Lidia Bugajska – przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Limanowej, Robert Piwowarczyk – właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Gminy Limanowa oraz członkowie jury.

Tym razem zadaniem uczestników był wykonanie ilustracji do słów „Niebiosa i ziemio, chwalcie Pana” zaczerpniętych z Psalmu 148. Jury w składzie: mgr Marta Królik, mgr Aleksander Majerski, mgr Barbara Młynarczyk, mgr Jolanta Janas przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych.

Dzięki licznym sponsorom, w tym również Banku Spółdzielczego w Limanowej, wszystkie dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody, które wywołały szeroki uśmiech na ich twarzach.

Dopełnieniem wdzięczności rodziców za organizację konkursu oraz zabawy niech będą wybrane wpisy z Kroniki:
„Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, zabawę, prezenty, poczęstunek. Dziękujemy za pamięć o naszych niepełnosprawnych pociechach, które wystarczająco zostały okaleczone przez los”.
„Za prawdziwą radość i szczęście Naszych Uczniów – DZIĘKUJEMY!”
„Dziękujemy za wielkie serca osób, które z największą starannością i kunsztem troszczą się o dobro dzieci z niepełnosprawnością, dla których los tych dzieci jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym”.
„Brakuje nam słów, aby opisać wdzięczność za wszystko! Każdego roku wracamy do Rupniowa z ogromną radością, ponieważ wiemy, że czeka nas niesamowita zabawa! Dziękujemy i do zobaczenia za rok”.
„Serdeczne podziękowania za fantastyczną zabawę oraz cudowne nagrody …”