Zaloguj się

Szkoła Podstawowa w Wilkowisku w ramach działań SKO organizuje różne akcje mające na celu wzbudzanie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko oraz dbanie o pamięć naszej „Małej Ojczyzny”.

W ramach konkursu SKO przeprowadzono akcję GROSIK do GROSIKA. Zebrane grosiki zostały przeznaczone na zakup kwiatów i drzewek, aby ukwiecić szkołę oraz teren wokół niej. Bank Społdzielczy w Limanowej zawsze wspiera ekologiczne inicjatywy, dlatego przekazał sadzonki różnych roślin. 

Natomiast w ramach konkursu TalentowiSKO powstała w szkole Izba Pamięci. Zgromadzone eksponaty pozwalają przywrócić pamięć  o tym co było kiedyś oraz przedstawiają cząstkę historii „Małej Ojczyzny”. Znajduje się w niej piękny „portret” dawnej rodziny wykonany przez absolwenta szkoły Sławomira Kurka. Są też poduszki i serwety wyhaftowane przez miejscowe hafciarki. Jest też stuletnia skrzynia jako wiano/prezent  z dawnych lat na okazję ślubu… Jest specjalnie odmalowana szafa, w której znajdują się dawne przedmioty wykorzystywane w gospodarstwach. Są dyplomy oraz pamiątki z występów zespołu regionalnego Wilkowicanie.

To „niewielkie muzeum” było i jest miejscem zainteresowania całej społeczności  szkoły. W dalszym ciągu szkoła gromadzi dokumenty i przedmioty z dawnych lat.

Joanna Łyszczarz
Opiekun SKO
Szkoła Podstawowa w Wilkowisku