Zaloguj się

Szkoła Podstawowa w Szyku od lat aktywnie uczestniczy w akcji SKO organizując różne konkursy. Przedszkolaki tej Szkoły wraz z rodzicami wykonały piękne Misie z materiałów wtórnych.

Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy ” Miś”, a następnie poznały historię Święta Pluszowego Misia, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach i wykonywały prace plastyczne. Pani Asia-Bibliotekarka, przeczytała dzieciom fragment książki „Kubuś Puchatek” i razem z P. Dyrektor wręczyła nagrody w konkursie plastycznym ” Mój przyjaciel Miś”. Prace były przepiękne a techniki różnorodne. Wszystkie dzieci, które wykonały prace na konkurs otrzymały nagrody. 

To był misiowy dzień pełen niespodzianek i przytuleń. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo. Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały medal -„Przyjaciel Misia” i pyszną niespodziankę.

Dorota Kapera
Opiekun SKO
Szkoła Podstawowa w Szyku