Zaloguj się

30 kwietnia br. odbyło się święto Patronki Szkoły Podstawowej im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem oraz uroczystości nadania sztandaru szkole.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się mszą św., której przewodniczył ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Podkreślił w homilii znaczenie rodziców w procesie wychowania i edukacji dzieci. Skierował słowa uznania dla całej społeczności szkolnej za trud podjęty przy nadaniu sztandaru szkole jako symbolu najwyższych wartości, jednocześnie zaapelował, zwłaszcza do uczniów, aby zawsze stawiali sobie ambitne cele w życiu, szczególnie te związane z edukacją oraz wytrwale dążyli do nieustannego rozwoju osobistego.

Następnie rodzice przekazali sztandar na ręce dyrektora szkoły, Pana Romana Ciesielczyka, który z kolei wręczył go uczniom, którzy z dumą będą go prezentować podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

Kolejnym istotnym punktem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły, którzy przez swój występ chcieli godnie uczcić ten szczególny dzień. Przedstawili zgromadzonym historię przyjęcia przez szkołę Patronki, wyjaśnili, jak doszło do nadania Matce Bożej tytułu Królowej Korony Polskiej oraz nawiązali do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Zakończeniem obchodów święta Patronki Szkoły Podstawowej w Kłodnem - Królowej Korony Polskiej oraz nadania sztandaru był koncert krakowskiego zespołu KRacoustic.

Dzień nadania sztandaru szkole był dla lokalnej społeczności nie tylko dowodem wspólnej pracy, ale również niezwykle doniosłym wydarzeniem, które przyniosło wszystkim dużo radości i satysfakcji.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym od sponsorów, w tym Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Nadanie sztandaru to wielkie wyróżnienie, a wsparcie oferowane przez Bank Spółdzielczy w Limanowej jest potwierdzeniem, że edukacja i lokalna społeczność są dla niego priorytetem.