Zaloguj się

22 listopada 2019 r. klasa III pod kierunkiem wychowawcy Doroty Kapery przeprowadziła lekcję historii, która została zainspirowana obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Na nietypowe zajęcia uczniowie zaprosili Dyrektor szkoły Halinę Kaczmarczyk i Beatę Wilczek wraz z  klasą IV. Wspaniałe stroje, rekwizyty i przebrania przygotowane przez uczniów z pomocą rodziców, wychowawcy i Szkolnej Kasy Oszczędności, pozwoliły uczestnikom lekcji przenieść się do czasów panowania Dynastii Piastów. Trzecioklasiści dokonali prezentacji władców, zwracając uwagę na ich zasługi dla Polski. Podsumowując  lekcje uczniowie klasy III zaśpiewali piosenkę pt. ,, Co to jest niepodległa” i wspólnie z przybyłymi gośćmi obejrzeli prezentację, ukazującą historię Polski na przestrzeni wieków.

Na zakończenie spotkania czwartoklasiści wzięli udział w przygotowanym przez klasę III turnieju wiedzy/ quizie. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą i znajomością wydarzeń związanych z historią państwa polskiego, a każdy uczeń, który prawidłowo odpowiedział na pytanie, otrzymał nagrodę od Szkolnej Kasy Oszczędności.

Ta niezwykła lekcja historii pozwoliła jej uczestnikom poznać fakty historyczne związane z początkami państwa polskiego. Uczniowie przyswoili sobie wiedzę na temat pierwszych władców i królów Polski poprzez swoją pracę , kreatywność i zaangażowanie. Od tej pory  każdy uczeń klasy III i IV wie, jak wyglądał i czym zasłużył się w historii Polski kolejny przedstawiciel Piastów.

Dorota Kapera
Opiekun SKO
Szkoła Podstawowa w Szyku