Zaloguj się

Bank Spółdzielczy w Limanowej przystąpił do ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”.

Program BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym i dobrym przykładem współdziałania bankowców dla podniesienia wiedzy finansowej młodych Polaków. Pomysłodawcą i organizatorem programu jest Warszawski Instytut Bankowości, a partnerem Związek Banków Polskich.

Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy banków, przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

Do udziału w Programie w roli wolontariuszy zgłosili się także pracownicy Banku Spółdzielczego w Limanowej. Przeszli oni odpowiednie szkolenie i zostali przygotowani do przekazywania wiedzy ekonomicznej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Tematy lekcji są ciekawe i dotyczą m.in. oszczędzania, mądrego inwestowania, zasad bezpiecznego pożyczania czy bezpieczeństwa bankowości internetowej.

Zapraszamy do współpracy z naszym Bankiem. Już niedługo zainteresowane szkoły będą mogły skorzystać z oferty przeprowadzenia lekcji o finansach.