Zaloguj się

Już dzisiaj rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych Ziemi Limanowskiej - święto muzyki i tańca „Limanowska Słaza”.

Organizację festiwalu wsparł Bank Spółdzielczy w Limanowej, który jako instytucja silnie zakorzeniona w lokalnym środowisku, dba o region oraz pielęgnuje tradycję i kulturę.

Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” trwa nieprzerwanie od roku 1975 i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej. W dniach od 3 do 6 listopada br. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się prezentacja najcenniejszych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze oraz obrzędach i zwyczajach ludowych. 

Szczegółowy program występów znajduje się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/juz-jutro-startuje-wielkie-swieto-folkloru-zapraszamy-na-48-limanowska-slaze

Imprezie towarzyszyć będą wystawy, warsztaty oraz kiermasz rękodzieła. Gościem specjalnym 48. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza" będzie Grupa Folklorystyczna Pokolenia z Biłgoraja, która wystąpi w sobotę - 5 listopada - bezpośrednio po zakończeniu przesłuchań konkursowych, ok. godz. 21:00.
48. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem "Limanowskiej Słazy" jest Limanowski Dom Kultury.