Zaloguj się

24 marca w Miejskiej Galerii Sztuki miał miejsce wernisaż wystawy „Podążając za…” Iwony Adamczyk. Wydarzenie wsparł Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Wernisaż rozpoczęła Dyrektor Miejskiej Biblioteki, Joanna Barbara Michalik, która przywitała przybyłych na spotkanie gości oraz przedstawiła artystkę i temat prezentowanej wystawy. Miłym akcentem był list od Poseł na Sejm RP Urszuli Nowogórskiej, która pogratulowała osiągnięć młodej malarce. Następnie autorka prac, omawiając przygotowaną prezentację, przybliżyła zebranym swoje prace, zainteresowania, główne inspiracje i swój sposób patrzenia na sztukę.

„Malowanie to ciągłe podążanie za …. żywiołami, abstrakcją, marzeniami, wydarzeniami…” – mówi Iwona Adamczyk. Wystawa jest prezentacją prac, które ukazują połączenie abstrakcji z nutą realizmu. W swoich obrazach artystka dąży do ukazania pewnego rodzaju ryzyka i emocji, postrzeganych bardzo indywidualnie przez odbiorcę. Obrazy wykonane są głównie farbami akrylowymi. Jak twierdzi malarka: „Natura bywa inspirująca na co dzień”, więc gra światła, oddanie form i struktur wytworów natury przybliża ją do osiągnięcia celu gdy maluje. W swojej twórczości nie boi się używać pastelowych barw, miejscami „przybrudzonych”, gdyż to właśnie oddaje niepowtarzalne piękno.

Iwona Adamczyk – urodzona w Limanowej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Ukończyła kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. W swojej twórczości działa głównie w obszarze malarstwa i rysunku. Dotychczas prace jej prezentowane były na wystawach zbiorowych w Miejskim Ośrodku Kultury, Małej Galerii oraz Galerii Sokół w Nowym Sączu. Zamiłowanie do malarstwa przełożyło się również na życie zawodowe artystki, które wykorzystuje na co dzień w sztuce tatuażu i wizażu.

Wystawę można podziwiać do 22 kwietnia br.  Zapraszamy. 
 
****
 

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w regionie oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Jedną z instytucji, wspieraną przez Bank, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Placówka oprócz obowiązków wynikających z samej istoty funkcjonowania, prowadzi szereg innych form działalności, związanych z szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury wśród lokalnej społeczności. Są to różnorodne spotkania autorskie z literatami, dziennikarzami, politykami, podróżnikami, ludźmi nauki, teatru, muzyki.  Osobne miejsce w procesie upowszechniania kultury zajmuje Miejska Galeria Sztuki, gdzie podczas wystaw i wernisaży, prezentowane są różnorodne odmiany sztuki plastycznej w wykonaniu profesjonalistów i amatorów. Co istotne w Galerii promowana jest także twórczość lokalnych artystów.