Zaloguj się

5 września w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy pt. „Kreską i plamą kreślone”, przedstawiającej prace dwóch młodych artystek z Gminy Limanowa: Ewy Romańskiej i Izabeli Młynarczyk. Autorki wystawy od najmłodszych lat interesowały się rysunkiem i sztuką. Obydwie związane są z PWSZ w Tarnowie.

Podczas oficjalnej części dyrektor biblioteki Joanna Michalik przywitała artystki, przedstawicieli władz samorządowych, rodzinę i wszystkich zgromadzonych gości. Jest mi niezmiernie miło gościć Was ze swoimi pracami po raz pierwszy w limanowskiej galerii. - mówiła, gratulując talentu i pięknych efektów pracy.

Kolejno głos zabrały autorki wystawy. Podziękowały publiczności za przybycie oraz zainteresowanie pracami. Odniosły się też do tematyki wystawy: Wystawę tworzy różnorodny zbiór prac: począwszy od abstrakcji, po bardzo realistyczne rysunki, pejzaże i martwe natury. Mamy więc nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ekspozycja obejmuje prace, jakie powstały w ciągu ostatnich czterech lat i są rezultatem twórczości hobbystycznej.

Po otwarciu wystawy, rozmowy przeniosły się go kuluarów, gdzie w trakcie zwiedzania słychać było liczne gratulacje i słowa podziwu dla talentu młodych artystek.

Wystawę można zwiedzać do 21 września.

Zapraszamy!