Zaloguj się

W szkolnych programach nauczania brakuje lekcji z zakresu ekonomii i finansów. Dlatego na pomoc szkołom przychodzi Bank Spółdzielczy w Limanowej, który z entuzjazmem odpowiada na zaproszenia szkół, które są zainteresowane przeprowadzaniem takich lekcji.

24 października 2022 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu spotkali się z pracownikiem Banku Justyną Kołodziej. Podczas spotkania młodzież wysłuchała ciekawego wykładu podpartego prezentacją, z którego dowiedziała się m.in. jakie są możliwości współczesnej bankowości i jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. Celem zajęć było wprowadzanie młodych w świat codziennych finansów osobistych. Poznali oni zalety konta bankowego i bankowości elektronicznej.  

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadając wiele pytań i angażując się w udzielanie odpowiedzi. Na zakończenie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były gadżetami Banku.Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia lekcji.