Zaloguj się

Dlaczego warto oszczędzać? Jak korzystać z produktów bankowych? Czy i kiedy pożyczać? To tylko niektóre zagadnienia, które zostały omówione podczas spotkania Joanny Młynarczyk - pracownika Banku Spółdzielczego w Limanowej z młodzieżą klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Szyku.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej "lekcji bankowości", podczas której przybliżono im tematykę produktów bankowych. Młodzież dowiedziała się m.in. czym dokładnie zajmuje się bank, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów, kto może otrzymać kredyt i do czego przydaje się konto bankowe. Podczas spotkania uczniom przedstawiona została oferta Banku skierowaną specjalnie do nich, czyli juniorKonta, w ramach którego mogą bez żadnych opłat korzystać z bankowości elektronicznej, karty płatniczej oraz sieci bankomatów.Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, zadając wiele pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku.

Mamy nadzieję, że spotkanie było ciekawym doświadczeniem i przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodzież przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.
 
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za miłe spotkanie i możliwość przeprowadzenia tak wyjątkowych lekcji.