Zaloguj się

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards).

W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" -  w ramach corocznej akcji członków zespołu regionalnego „Pomagamy! Pomagaj i Ty”. W tym roku do pomocy włączyli się również członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności, działającej przy naszej szkole, a honorowy patronat nad akcją objął Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Akcja polegała na zbiórce zabawek, artykułów szkolnych, biurowych i spożywczych do wykonania paczek mikołajowych dla pacjentów oddziału onkologicznego Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu. Dzięki otwartości serca całej społeczności szkolnej, absolwentów, rodziców, nauczycieli udało się nam przygotować 50 paczek mikołajkowych dla dzieci oraz przekazać zabawki i gry edukacyjne na świetlice przy oddziale onkologii.  Naszą akcję wsparły również firmy: Sklep Silla z Limanowej, Sklep Spożywczo – Przemysłowy I&W z Wilkowiska, Tymbark SA, Delikatesy Centrum z Tymbarku, Carrefour Express z Jodłownika który przekazał dodatkowo 20 paczek ze słodyczami oraz Państwo Iwona i Janusz Toporkiewicz - usługi transportowe, którzy 8  grudnia, bezinteresownie i bezpiecznie zawieźli do szpitala Mikołaja  wraz z pomocnikami .

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc dzieciom, bo serdeczny uśmiech, który zagościł na buziach małych pacjentów jest potrzebny im w walce z chorobą.  Do siego roku! Następna akcja już za rok!

Joanna Łyszczarz
Opiekun SKO
Szkoła Podstawowa w Wilkowisku