Zaloguj się

Mija 145 lat odkąd w 1877 roku Antoni Józef Mars postanowił utworzyć w Limanowej pierwszą na tym terenie spółdzielnię kredytową, tzw. Towarzystwo Zaliczkowe, którego tradycje kontynuuje Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Z kart historii ...

Przenieśmy się w czasy galicyjskie, kiedy to powstał zaczątek dzisiejszego Banku – Towarzystwo Zaliczkowe w Limanowej. Miało ono służyć niezamożnym mieszkańcom rolniczego powiatu, działając na zasadach wzajemnych zobowiązań oraz wzajemnego zaufania i pomocy. Jego założycielem był Antoni Józef Mars – działacz społeczny i gospodarczy, właściciel dworu, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.  Przyświecała mu idea wspierania lokalnej społeczności, rozbudzenia handlu i przemysłu oraz podniesienia rolnictwa, poprzez stworzenie alternatywy dla lichwiarskich kredytów i walkę z wywłaszczeniami ziemskimi.

Więcej o  HISTORII BANKU
 


Współcześnie ...

Przez wszystkie te lata w Polsce i samej Limanowej zmieniło się bardzo wiele, ale zasady działania Banku pozostały takie same. Limanowski bank zawsze był blisko ludzi. Idea służenia lokalnej społeczności, która przyświecała założycielowi, do dziś jest misją Banku. Po 145 latach, łącząc doświadczenie i tradycje bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów, Bank Spółdzielczy w Limanowej nadal to czyni. Działając wyłącznie w oparciu o polski kapitał, dla każdego jest partnerem i doradcą, bowiem najważniejsi dla Banku są ludzie oraz ich zaufanie.

 

Adam Dudek, Prezes Zarządu 

 
„Bieżący rok jest dla nas wyjątkowy, dlatego chcemy wspólnie z Państwem uczcić ten czas. Z okazji 145-lecia działalności naszego Banku, dla nowych i obecnych Klientów, przygotowaliśmy wiele niespodzianek, promocji i ofert specjalnych. Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są informacje. Mamy nadzieję, że przyłączą się Państwo do wspólnego świętowania urodzin Bank” – zachęca Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku


 


Nasze prezenty dla Ciebie:

 
Kredyt urodzinowy w specjalnej ofercie
Kredyt mieszkaniowy w specjalnej ofercie
Atrakcyjne lokaty
Urodzinowa polisa na start
Świętuj i zyskaj z Kontem Biznes 
Urodzinowa Premia za otwarcie konta
Bądź z nami EKO w urodziny i nie tylko
Loteria promocyjna AUTOLOKATA  XX edycja